Равшан Эрматов – Осиёнинг энг яхши ҳаками
Ўзбекистонлик ФИФА рефериси Равшан Эрматов кетма-кет учинчи маротаба Осиёнинг “Энг яхши ҳаками”, деб эътироф этилди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2010 йил 20 июлдаги фармонига кўра, ўзбек футболининг шуҳратини жаҳонга танитиш, халқаро майдонда унинг нуфузини юксалтиришда ибрат ва намуна кўрсатгани, миллий футбол ҳакамлари мактабини ривожлантириш ишига қўшган муносиб ҳиссаси учун Ўзбекистон футбол федерациясининг халқаро тоифадаги ҳаками, ФИФА рефериси Равшан Эрматов “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони билан мукофотланди.

Узбекский арбитр Равшан Ирматов, который обслужил пять матчей на чемпионате мира по футболу в ЮАР, признан одним из лучших арбитров континента.
2010-07-11
Указом Президента Республики Узбекистан Равшану Ирматову было присвоено почётное звание «Гордость Узбекистана».
В 2010 году Равшан Ирматов был арбитром матча-открытия Чемпионата мира между сборными ЮАР и Мексики. Затем он обслуживал матчи Англия — Алжир, Греция — Аргентина, Германия — Аргентина и полуфинальный матч Уругвай — Нидерланды. Равшан Ирматов стал третьим арбитром в истории, обслуживавшим 5 матчей на одном Чемпионате мира.
После завершения Чемпионата мира 2010 указом Президента Республики Узбекистан Равшану Ирматову было присвоено почётное звание «Гордость Узбекистана».