Angren-Pop elektrlashtirilgan temir yo‘li
2016-yilning 22-iyun kuni uzunligi 123,1 kilometr bo‘lgan Angren-Pop elektrlashtirilgan temir yo‘li va 19,2 kilometrlik Qamchiq tunneli muddatidan oldin – 32 oyda qurib bitkazildi
Angren – Pop elektrlashtirilgan temir yo‘li va Qamchiq tunnelining ochilishi xalqimiz hayotida unutilmas tarixiy voqea bo‘ldi. Bu yo‘l O‘zbekiston aslida qanday buyuk davlat ekani, xalqi qanday qudratga, salohiyatga ega ekanini yana bir bor jahon hamjamiyatiga namoyon etdi. Osiyo va Yevropani bog‘lovchi ko‘prik, ikki mintaqa o‘rtasidagi savdo va iqtisodiy aloqalarni mustahkamlashga xizmat qiluvchi ushbu noyob obyektni asr qurilishlaridan biri desak, aslo mubolag‘a bo‘lmaydi.

Электрифицированная железная дорога Ангрен-Пап
22 июня 2016 года досрочно – за 32 месяца завершено строительство электрифицированной железной дороги Ангрен-Пап, протяженностью 123,1 километра и тоннеля Камчик, протяженностью 19,2 километра
Открытие электрифицированной железной дороги Ангрен–Пап и тоннеля Камчик стало незабываемым историческим событием в жизни нашего народа. Эта дорога еще раз продемонстрировала мировому сообществу, каким великим государством является Узбекистан, мощь и потенциал его народа. Этот мост, связующий Азию и Европу, – уникальный объект, служащий укреплению торговых и экономических связей между двумя континентами, без преувеличения, можно назвать одной из строек века.